Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

• Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Autóvásárlás

Autóvásárlás 2011 júl. 19 22:42 #3272

• portik
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok

Autót akarok/kell vennem.
Van már angol jogsim(már megérkezett a barátaimhoz Angliában...én még ithhon vagyok).
Kérdésem, hogy mire figyeljek a kereskedésben? Hogyan próbálnak majd átverni?
Londonban vagy vidéken vegyek inkább autót? Londonban leszek aug 9-12 között, utána megyek Canterburyba.
A logikus megoldás az lenne, hogy már Londonban vennék autót, azzal kocsikáznék már le mivel gondolom Londonban nagyobb a választék.
Szeretném gyorsan valószínüleg Szombati napon lezavarni a vásárlást mivel Canterburyban már hétfőtől dolgoznom kell és úgy nehezebb az autóvásárlás!!!

Várom válaszaitokat

Üdv
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: littlekics

Autóvásárlás 2012 jan. 23 20:37 #9530

• Gordo
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok,

Érdekelne a véleményetek az Angliai autóvásárlásról. Tervezzük hogy nemsokára kiköltözünk és szeretnék vmi autót vásárolni. Nemtudom melyik weboldal a legjobb ilyen esetben (mint pl. itthon a hasznaltauto.hu). Olvastam hogy nem túl olcsó kinnt a biztosítás sem, mennyi lehet egy 1.8-as 2.0-as motoros autóra vajon? egy 15 éves jogsival rendelkező embernek? Előre is köszi a segítséget!

Válasz: Autóvásárlás 2012 jan. 23 20:58 #9532

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Gordo beküldte:
Sziasztok,

Érdekelne a véleményetek az Angliai autóvásárlásról. Tervezzük hogy nemsokára kiköltözünk és szeretnék vmi autót vásárolni. Nemtudom melyik weboldal a legjobb ilyen esetben (mint pl. itthon a hasznaltauto.hu). Olvastam hogy nem túl olcsó kinnt a biztosítás sem, mennyi lehet egy 1.8-as 2.0-as motoros autóra vajon? egy 15 éves jogsival rendelkező embernek? Előre is köszi a segítséget!

Hogy a legjobb-e azt nem tudom, de a legnagyobb és a legjobb keresőmotorja az
autotrader.co.uk-nak van. (meg kell adnod egy angliai post cod-ot hogy használni tudd... keress egy címet a neten hozzá )
a confused.com-on meg ki tudod számolni a biztosításodat hozzá.
Az otthoni kármentességet beszámítják, csak hozz igazolást róla az otthoni biztosítódtól.
Nekem egy 2 literes, 850-es Volvom van. Erre a biztosítás 67 font havonta úgy, hogy más autóját is vezethetem és az asszony is vezetheti (kicsit más a rendszer itt, mint otthon) és beszámolták az otthoni 2 év kármentességet.
... de jobb, ha magadra számolod ki, mert elég sok a változó.
Egyébként rém olcsó a használt autó, de MoT és Road Tax legyen rajta mikor megveszed. Erre figyelj.
Nem minden ésszerű, amiben nincs logikai ellentmondás.

Válasz: Autóvásárlás 2012 jan. 23 21:07 #9535

• Gordo
  • Újonc Fórumozó
Köszi a gyors választ. Ez a roadtax és MOT utólag nem vásárolható rá amúgy? vagy marha drága? amúgy valami 2004 körüli opel vectra / ford mondeo kombira gondoltam igy kezdésnek.

Válasz: Autóvásárlás 2012 jan. 23 21:42 #9537

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Gordo beküldte:
Köszi a gyors választ. Ez a roadtax és MOT utólag nem vásárolható rá amúgy? vagy marha drága? amúgy valami 2004 körüli opel vectra / ford mondeo kombira gondoltam igy kezdésnek.

Az MoT az a műszaki vizsga.
Évente kell vinni az autót, általában 40-50 font körül van, ha nem kell semmit sem csinálni az autón (ha kell az nem olcsó játék, mivel a szervizek általában olyan 40 fontos rezsi óradíjjal dolgoznak + az alkatrész, + a VAT (20% ÁFA).
Szóval jobb, ha van vizsga a kocsin.
Ráadásul itt hamar lebuksz a vizsga nélküli autóval furikázol. Meg sem kell állítsanak hozzá
A Road Tax az az ótadó (persze ennek a díja is sok mindentől függ, nekem erre a kocsira 220 körül van évente)
Lehet egy-, vagy fél évre is fizetni. Viszont csak akkor tudod befizetni, ha van érvényes biztosítás és műszaki vizsga a kocsin.
Lehet interneten, vagy postán (persze az internet lényegesen egyszerűbb, mivel a DVLA (itteni Közlekedés felügyelet) minden adatot elektronikusan megkér, nem kell neked a biztosítási szerződéssel es a Tax disc-el elballagnod a postára).
Tehát... ha veszel egy autót amin van MoT és Road Tax egy csomó pénzt megspórólsz (ezeket nem kell megújítani tulajdonos váltásnál)
... és egy jó hír:
Nincs átírási díj (és enm is kell mászkálni utána)

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 13:42 #10110

• Tiborg
  • Kezdő Fórumozó
Ez a kerdes talan itt a legmefelelobb es azokhoz szol akik mar kint vannak es rendszeresen hajtanak autot.
Mennyi idore volt szuksegetek ahhoz,hogy megszokjatok a jobboldali kormanyt,meg ugy alltalaban a forgalmat?Ez egy sok ideig tarto folyamat?Tudna valaki egy kicsit beszelni errol a temarol?Elore is koszonom...

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 14:03 #10111

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Tiborg beküldte:
Ez a kerdes talan itt a legmefelelobb es azokhoz szol akik mar kint vannak es rendszeresen hajtanak autot.
Mennyi idore volt szuksegetek ahhoz,hogy megszokjatok a jobboldali kormanyt,meg ugy alltalaban a forgalmat?Ez egy sok ideig tarto folyamat?Tudna valaki egy kicsit beszelni errol a temarol?Elore is koszonom...

Nos, egy csöndes, borongós szombat dél után volt mikor megvettem az autót. Otthon is Volvo 850 automatám volt, itt is csak és kizárólag ilyet kerestem (nem megyek bele, hogy milyen fantasztikus autók, mert nem ez volt a kérdés ).
Kb. 1 órán át treníroztam magam, hogy beüljek és elmenjek a nem egészen 5 mfd-re levő tescoba venni egy doboz szivart. (csak, hogy legyen valami jutalmam is, ha eljutok addig )
Beültem, koncentráltam, mondogattam mint egy mantrát "jobbra nagy ívben, balra ksi ívben", BALRA tarts!
Elindultam... nem éreztem az autó bal oldalát egyáltalán. Váltóval szerencsére nem kellett szarakodni, de zabszem nem fért a s*ggembe, olyan közel voltam a bal oldalon parkoló autókhoz. Az első, második... ötödig jobbra kanyar is jól ment. Nagyon figyeltem. Aztán mikor nem figyeltem nagyon, mert azt gondoltam már rutinból megy, azonnal befordultam a szembe sávba. (A rutin veszélyes itt. Otthon vezettem néhány 100 ezer km-ert... itt új rutinnak kell kialakulnia és addig éberen figyelni)
Mondjuk 2 nap alatt megszoktam. Egy hét után már mintha mindih is itt vezettem volna.
Mára van olyan 8000 mfd a hátam mögött... talán már nem csinálok nagy hülyeséget és váratlan helyzetekben sem működnek a "jobbra tarts" reflexek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Shanarey, Tiborg

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 14:15 #10112

• Tiborg
  • Kezdő Fórumozó
kerék beküldte:
Tiborg beküldte:

Nos, egy csöndes, borongós szombat dél után volt mikor megvettem az autót. Otthon is Volvo 850 automatám volt, itt is csak és kizárólag ilyet kerestem (nem megyek bele, hogy milyen fantasztikus autók, mert nem ez volt a kérdés ).
Kb. 1 órán át treníroztam magam, hogy beüljek és elmenjek a nem egészen 5 mfd-re levő tescoba venni egy doboz szivart. (csak, hogy legyen valami jutalmam is, ha eljutok addig )
Beültem, koncentráltam, mondogattam mint egy mantrát "jobbra nagy ívben, balra ksi ívben", BALRA tarts!
Elindultam... nem éreztem az autó bal oldalát egyáltalán. Váltóval szerencsére nem kellett szarakodni, de zabszem nem fért a s*ggembe, olyan közel voltam a bal oldalon parkoló autókhoz. Az első, második... ötödig jobbra kanyar is jól ment. Nagyon figyeltem. Aztán mikor nem figyeltem nagyon, mert azt gondoltam már rutinból megy, azonnal befordultam a szembe sávba. (A rutin veszélyes itt. Otthon vezettem néhány 100 ezer km-ert... itt új rutinnak kell kialakulnia és addig éberen figyelni)
Mondjuk 2 nap alatt megszoktam. Egy hét után már mintha mindih is itt vezettem volna.
Mára van olyan 8000 mfd a hátam mögött... talán már nem csinálok nagy hülyeséget és váratlan helyzetekben sem működnek a "jobbra tarts" reflexek.

Koszi a gyors valaszt Kerek,sokat segit.En is lehajtottam itthom mar egy par szaz ezret ezert is kerdeztem a fentieket.Erdekes story a tied,gondolom ez var mindannyiunkra.En is pont az ilyen dolgoktol tartok,hogy befordulok a szemkozti savba

Amugy a vezetesi stilus az milyen?Idegesek mint itthon?

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 14:32 #10113

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Tiborg beküldte:

Emiatt nem kell izgulnod
Szinte bizonyos, hogy legalább egyszer be fogsz fordulni a szemközti sávba
Még most is van olyan, hogy mondjuk tankolás után jövök ki a shopból , pakolgatom el a dolgaim, el vagyok gondolkodva és simán behuppanok a bal 1-re (az ugye itt az anyósülés ).
Nem is látszik rajtam, hogy bevándorló vagyok

Nos, elég nyugisan vezetnek. A sebességkorlátokat szigorúan betartják lakott területen, autópályán, mivel mindenhol kamera van.
Nemrég büntettek meg mert 50-es táblánál 58al mentem.
60 pénz + 3 pont a jogsiba, vagy 92 pénz és 4 órás fejtágítás, de akkor nincs pont. Ezt választottam inkább... de 62-nél már nem ajállják fel ezt atóz apciót. Ott 60 pénz és a 3 pont azonnal jár.
Nem villognak le, nem dudálnak, beengednek, álltalában szeretem ahogy vezetnek.
de követési távolságot nem tartanak (most tanultam éppen, hogy a legtöbb baleset forrása a követési távolság be nem tartása az angol utakon.)
Szörnyen vezetnek autópályán... ott lihegnek a hátsódban.
Nem használják a tompítottat még szürkületben sem... viszont mindenféle színű helyzetjelzőkkel rohangálnak.
Itt Lutonban rengeteg a paki, indiai, arab, meg mittoménmégkik... anélkül, hogy megbántanám valamelyik náció tagját is, de azt látom, hogy jobban járt volna ő is, az emberiség is, ha marad az elefántnál/tevénél
Utolsó Szerkesztés: 2012 febr. 06 14:36 Beküldte kerék.

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 15:14 #10114

• Tiborg
  • Kezdő Fórumozó
kerék beküldte:
Tiborg beküldte:

Emiatt nem kell izgulnod
Szinte bizonyos, hogy legalább egyszer be fogsz fordulni a szemközti sávba
Még most is van olyan, hogy mondjuk tankolás után jövök ki a shopból , pakolgatom el a dolgaim, el vagyok gondolkodva és simán behuppanok a bal 1-re (az ugye itt az anyósülés ).
Nem is látszik rajtam, hogy bevándorló vagyok

Nos, elég nyugisan vezetnek. A sebességkorlátokat szigorúan betartják lakott területen, autópályán, mivel mindenhol kamera van.
Nemrég büntettek meg mert 50-es táblánál 58al mentem.
60 pénz + 3 pont a jogsiba, vagy 92 pénz és 4 órás fejtágítás, de akkor nincs pont. Ezt választottam inkább... de 62-nél már nem ajállják fel ezt atóz apciót. Ott 60 pénz és a 3 pont azonnal jár.
Nem villognak le, nem dudálnak, beengednek, álltalában szeretem ahogy vezetnek.
de követési távolságot nem tartanak (most tanultam éppen, hogy a legtöbb baleset forrása a követési távolság be nem tartása az angol utakon.)
Szörnyen vezetnek autópályán... ott lihegnek a hátsódban.
Nem használják a tompítottat még szürkületben sem... viszont mindenféle színű helyzetjelzőkkel rohangálnak.
Itt Lutonban rengeteg a paki, indiai, arab, meg mittoménmégkik... anélkül, hogy megbántanám valamelyik náció tagját is, de azt látom, hogy jobban járt volna ő is, az emberiség is, ha marad az elefántnál/tevénél

Hahaha...elefant/teve

Koszi az infokat...

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 15:40 #10120

• Shanarey
  • Vérprofi Fórumozó
kerék beküldte:
Tiborg beküldte:

Köszi amit leírtál, na meg köszönet a kérdezőnek is.

Ez a téma engem is érdekel, de nekem még itthon is van autóm, és amilyen marha vagyok azon gondolkodok hogy azzal mennék ki.(nincs szivem eladni a járgányomat) De lehet hogy lepasszolom, amit kiderül sikerül e megvetnem a lábam Angolhonban, mert a cél ez.

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 15:52 #10122

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Shanarey beküldte:
kerék beküldte:
Tiborg beküldte:

Köszi amit leírtál, na meg köszönet a kérdezőnek is.

Ez a téma engem is érdekel, de nekem még itthon is van autóm, és amilyen marha vagyok azon gondolkodok hogy azzal mennék ki.(nincs szivem eladni a járgányomat) De lehet hogy lepasszolom, amit kiderül sikerül e megvetnem a lábam Angolhonban, mert a cél ez.

Szívesen.

Én is gondolkodtam azon annak idelyén, hogy kijövök a saját autómmal.
Számolgattam is sokat.
Nézegettem az autotrader.co.uk.-t és az a helyzet, hogy otthon kétszer annyiért adtam el az autóm, amennyiért itt vehettem egy (majdnem) ugyan olyat.
Viszont... ha kijövök a magyar rendszámmal megspórólom a Road tax-ot (fél évre egy 120 pénz) és az itteni borsos biztosítást (legalább havi 65-70 pénz).
Viszont (elvileg) nem használhatnám, ha van itteni munkahelyem (bár én még nem hallottam, hogy ebből bárkinek is gondja lett volna)
Abban maradtam magammal, hogy tisztességtelenül magas áron meghírdetem és ha elviszik jól járok, ha megmarad jól járok.
Elvitték.
Már otthonról kinéztem és lebeszéltem itt egy 850 kombit, kijötünk aug. 16.-án és 22,-én már gyakoroltam a bal oldali közlekedést
... és maradt még 1000 fontom is.
Így teljesen legális a dolog, igaz kifizettem azóta a nyereség nagy részét biztosításra, meg Tax-ra, viszont akkor jól jött a kp., azóta meg megkerestem a rávalót.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Shanarey

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 19:33 #10157

• Shanarey
  • Vérprofi Fórumozó
Nos én azér gondolkodom a "sajátautós" kimenetelben, mert akkor több lenne pakolási kapacitásom.
Na meg vannak dolgok amelyek nélkül fél embernek érzem magam.
Ezek a kézi szerszámaim vagyis a szerszámolsládám(18kg) az akkus csavarozó, és a falfúró gépem. Én mindíg kétkezi ember voltam és olyan aki a lakásban előforduló kisebb javításokat többnyire saját erőből oldja meg.

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 21:21 #10162

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Shanarey beküldte:
Nos én azér gondolkodom a "sajátautós" kimenetelben, mert akkor több lenne pakolási kapacitásom.
Na meg vannak dolgok amelyek nélkül fél embernek érzem magam.
Ezek a kézi szerszámaim vagyis a szerszámolsládám(18kg) az akkus csavarozó, és a falfúró gépem. Én mindíg kétkezi ember voltam és olyan aki a lakásban előforduló kisebb javításokat többnyire saját erőből oldja meg.

Tudom mirol beszelsz
En meg tipliket, szarnyastiplit, csavarokat, wagot, teflonszalagot is hoztam (mintha itt nem lehetne kapni... es Wagot tenyleg nem lehet ).
Meg fogsz lepodni. Itt minden mas. Az elektromos halozat lakason belul egy kaosz (europai szemmel). A kismegszakitoknak nem sok szerepuk van, hisz minden dugvillaban van olvado betet, egy egyszeru szobatermosztatot akartam venni a boltokban meg csak butan neztek ram es csak idokapcsolot tudtak adni... Otthonrol hozattam egy Computherm-et, most az vezerli a futesunket. A vezetekek iszonyu dragak. Sajnalom, hogy nem hoztam egy-egy bund MT-t, meg MBCu-t. A vizvezetekek a masik vicc. Egy sima villanykapcsoloba (mint mondjuk nalunk a 101-es belevisznek 4eret... Lehet csak azert latok ilyet mert regi hazban lakunk (egyebkent teljesen felujitott, szerintuk), de amit eddig lattam azok ilyenek. A gyarban ahol dolgoztam mar volt Moeller kismegszakito, ott mar ismeros volt a terep, de a maganhazak egy mas vilag...
Mi komolyan vettuk a kikoltozest, ezert asszony fogadott egy szallito ceget es 45000 forintert kihozattunk 2 bringat, gyerek motorokat, kisbiciklit, vagy 10 zsak ruhat, 15 dobozt, asztali gepeket, monitort, szerszamaimat, stb. Ennyi nem fert volna be meg a kombi Volvoba sem
Utolsó Szerkesztés: 2012 febr. 06 21:23 Beküldte kerék.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Shanarey

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 22:31 #10164

• Shanarey
  • Vérprofi Fórumozó
Nos én azért nem így indulok neki mert még nem tudom hogy lesz ott az életem, de a cél az hogy mindent kivigyek ami az enyém, így legalább anyám visszakapja a hálószobáját
Csak az autót sajnálom mert balkormánnyal nem lesz jó oda

Egyébiránt én villanyszerelő és biztonságtechnikai szerelő
(riasztórendszerek kamera beléptető tüzjelző) vagyok.

Na majd ha már kifelé tartok kapsz egy doboz wago-t, vagy ami kell

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 06 22:43 #10165

• kerék
  • Félisten Fórumozó
Shanarey beküldte:
Nos én azért nem így indulok neki mert még nem tudom hogy lesz ott az életem, de a cél az hogy mindent kivigyek ami az enyém, így legalább anyám visszakapja a hálószobáját

De jó
Wagot azt nagyon szeretnék (olyat is ami merev és olyat is ami sodrott vezetékhez kell, ha kérhetek. és merevből a 2-es, 3-as, 4-es, 5-ös kéne
Egyébként én is villanyszerelő vagyok

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 07 00:18 #10168

• Shanarey
  • Vérprofi Fórumozó
kerék beküldte:
Shanarey beküldte:

De jó
Wagot azt nagyon szeretnék (olyat is ami merev és olyat is ami sodrott vezetékhez kell, ha kérhetek. és merevből a 2-es, 3-as, 4-es, 5-ös kéne
Egyébként én is villanyszerelő vagyok

Oké, na akkor ha majd tudom már a konkrét indulási időpontomat jelentekezk ezügyben.

Válasz: Autóvásárlás 2012 febr. 14 20:48 #10388

• KDL
  • Újonc Fórumozó
Nem angol rendszamu autot maximum fel evig lehet itt hasznalni. Fuggetlenul attol, hogy van vagy nincs munkahelyed. A DVLA barmikor bekerhet bizonyitas celjabol komp ill. alagut jegyet.
En ismerek nem is egy foleg lenyelt aki poruljart es 3 eve a munkatarsam 900 fontot fizetett illetve ugye koteleznek a rodtax befizetesere mivel akkor mar hasznalhatod itt is.

Autóvásárlás Londonban?! 2012 jún. 27 20:04 #13246

• koxi91
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok én augusztus végén megyek ki Londonba dolgozni és azt szeretném, hogy 1 év múlva (jövő ilyenkor), kb. L1200 értékben vehessek kocsit amivel hazajöhetek. Ugye arra a 2 hét szabira mert utána mennék vissza dolgozni. A kérdésem az lenne, hogy a Ti véleményetek szerint mennyire érdemes kint kocsit venni? Akinek van leírná, hogy mennyi az adó havonta, a kocsi műszaki adatai stb. Köszi mindenkinek

Válasz: Autóvásárlás Londonban?! 2012 jún. 27 22:34 #13248

• Roni13
  • Profi Fórumozó
Szia!
Autóvásárlásnál átírási díj nincs,a road tax a teljesítménytől függ.
Nekem egy 10 éves 1.8-as Ford Mondeom van,az éves adó 245 font.

koxi91 beküldte:
Sziasztok én augusztus végén megyek ki Londonba dolgozni és azt szeretném, hogy 1 év múlva (jövő ilyenkor), kb. L1200 értékben vehessek kocsit amivel hazajöhetek. Ugye arra a 2 hét szabira mert utána mennék vissza dolgozni. A kérdésem az lenne, hogy a Ti véleményetek szerint mennyire érdemes kint kocsit venni? Akinek van leírná, hogy mennyi az adó havonta, a kocsi műszaki adatai stb. Köszi mindenkinek
  • Oldal:
  • 1
  • 2