Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 12 16:31 #6022

• Csillagvirag
  • Profi Fórumozó
Sziasztok!

Juhhhíííí, holnap végre én következem, utána majd mesélek, hogyan sikerült beilleszkedni a nagy londnoni életbe.

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 27 14:14 #6211

• Bonethugs
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok.

Én idén október 9-én jöttem ki Londonba egész pontosan Stratfordban lakom. 12-en vagyunk egy házban, de teljesen jó, csendes környék, kis kert, nagy konyha, minden ami kell megvan, kivéve a barátnőmet, aki otthon maradt, de jön utánam nov 13-án. Igy elég nehéz, de majd változik a helyzet. Jelenleg a Covent Gardenen dolgozom a Cafe Des Amis étteremben mint kitchen porter, vagyis lenézett egyszerű mosogató. A fizu minimálbér, de a túlóráét fizetik és ki is fizetik Nagyon kemény meló, az első héten azt hittem megdöglök, mivel ezelőtt otthon 7 évig bankban dolgoztam, ami nem kimondottan fizikai meló, de mostmár nagyjából hozzászoktam. A kollégák feketék, természetesen alig beszélgetünk, ők el vannak egymással. A konyhán pedig mindenki magyar. Mindent egybe vetve nem a legjobb hely, de a pénz kell, igy én is csinálom, amig kell, vagy nem találok jobbat (ez folyamatban van).
Hogy megbántam-e hogy kijöttem? Nem!! De ha újrakezdhetném, sokkal többet foglalkoznék előtte az angollal és nem hagynám otthon a barátnőmet
Sok sikert mindenkinek.

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 09:41 #6221

• andibogar
  • Újonc Fórumozó
Csillagvirág, Nagyon várom majd a beszámolódat
Utolsó Szerkesztés: 2011 okt. 28 09:42 Beküldte andibogar.

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 10:48 #6223

• Chris 2000
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok,

Tudtam, hogy az elet produkal mokas dolgokat, de azt almomban sem mertem volna gondolni, hogy egyszer ide jutok...

Otthon Mo-n normalis munkam volt. A Rendorsegnel dolgoztam kozel 10 evig. Viszonylag jo beosztasom volt a havi jovedelmem sem volt annyira rossz. 2007-ben beruhaztam egy lakasra, majd tobb szemelyi kolcsont is felvettem tatarozasra, ill. A hitelkeretemet 300.000 Ft/ra noveltem, mert 2010-ben a csaladomat igencsak bajba sodorta a valsag. Szerencsere igy mer nekem sem kellett azon filoznom, hova is koltsem az egyebkent sem magas fizetesem tetemes reszet...

Ezevben megtalaltam az "igazit", majd szepen lassan besikerult egy baba is. Mivel 2 szemelyi kolcsonom van, + 1 lakashitelem igy a havi fizetendoim kozel annyira rugnak, mint a fizetesem. Draga jo Mo-on baratnom felsofoku vegzettseggel 12 munkahelybol csak 1-be kerult be. (mind fizikai, minimalberes allas volt, szakmajaban almodni sem mertunk volna, hogy el fog tudni helyezkedni, meg aztan tenyleg nem voltunk abban a helyzetben, hogy valogassunk.) Ott is 60.000 Ft-ot vagtak hozza, majd 15-od magaval letszamleepites miatt - ahogy a nagy konyvben meg van irva - elbocsajtottak 1,5 honap mulva. A jovedelempotlo tamogatast, hadd ne reszletezzem mennyi...

En mar 2008-ban is ki szerettem volna jonni kulfoldre, a fentiek utan pedig - rokonaink biztatasara - belevagtunk.

Ahogyan olvastam, sokan jartak igy, nem en vagyok az egyeduli sajnos. Ez van...

Megerkeztunk az "almok" varosaba, Londonba. Cricklewoodban lakunk alberletben. Hat... Nem egy fullos kornyek, de mi meg ennek is orulunk.

Oktober 17-en erkeztunk es 19-en baratnom mar munkaba is tudott allni. En nem vagyok ilyen szerencses, ugynoksegrol ugynoksegre jarok, az egyiknel igertek is munkat. 33 fontert azonnal meg is vettem a munkaruhat, melyet kertek. Azota sem ertesitettek pedig mar kozel 1 hete varok rajuk. Remelem tenyleg adnak melot, mert fogytan van a penzunk...
Szep is volna, ha ilyen laza lenne az elet, de kozben baratnom hamarosan 9 hetes terhes lesz, es az NI Numberrel is kinlodnak, a bankszamlaval is...

Mar mennie kellene a terhesseggel kapcsolatos vizsgalotokra, de igy szerintem nem fogunk tudni, mert az anyagi helyzetunk valami siralmas.

Elottunk van meg a szules is, az utana levo procedura, majd a gyermekneveles ami - mint ahogyan azt olvastam, nem egy olcso mulatsag.

Nem sajnaltatni szeretnem magam, nem azert irtam le ezt, nem is alamizsnaert konyorog az ember...

En mindezek ellenere meg tovabbra is azt hiszem, jobb lesz mint otthon lett volna...
Viszont meg a nyelv sem az igazi, - addig nem nyilnak meg a lehetosegek - raadasul nincs olyan ismerosunk, aki ilyen vagy ehhez hasonlo helyzettel talakozott volna, igy a segitseget is csak innen onnan - foleg internetrol - tudom osszekaparni.

Szal ez az en Storym...

Majd befejezem, ha vege lesz... Tobb mint valoszinu, hogy Happy End lesz...

Udv: Chris

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol-TEAM SUPPORT 2011 okt. 28 11:44 #6226

• Grapto
  • Kezdő Fórumozó
[map][/map][map][/map]

Felhivas! Folytatva Team Support!

Megfenyegettek minket! Nehany nehez nagy darab litvan embert kuldtek rank!!! Megfenyegettek.. a rendorseget akartuk hivni, de a kollegam kezebol ki akartak verni a telefont... a szomszed is kozbe akart avatkozni.... a rendorok nem jottek...,de masnapra kierkeztek amikorro ultimatumot adtak a nehez bikanzaku litvanok....,de nem jottek...a rendorok is azt tanacsoltak ,hogy hagyjuk el a lakast jobb lesz az...

kovetik a forumokat....a londimagyarok.hu uzemeltetojet is felhivtak ez ugyben......

akik megfenyegettek Skelmersdaleben azok kozott egy magyar is lapitott..akkor derult ki amikor beszoltunk neki, hogy ennek lesz meg folytatasa........kidobaltak az uvegasztalt ,mindent, borondoket stb........majdnem tetlegesseg lett belole... a szomszed angol holgy is latta ezt mind a ferjevel egyetemben.....

az egyik kollegam rokona nemzetkozi jogasz es mar feljelentes is tortent,eljaras is van elleneuk.......

kerek mindenkit tegyunk az ellen, hogy ujra mas neven letrejohessenek es uj emberek csaphassanak be.... ahol mi laktunk es megfenyegettek es kidibtak minekt stb.masnapra uj embereket hivtak...nem folytatodjon ez tovabb...ne hagyjuk..... nagyon durva dolgok tortentek....amirol senki nem tud igazan...nekem semmi papirt nem adtak, semmi nyoma, hogy en ott voltam, hogy ott dolgoztam !!!!!!!!!!!

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 11:54 #6227

• Grapto
  • Kezdő Fórumozó
szoval tudni kell ezt roluk.... harom litvan nehez nagy emvbert kuldtek rank es kozottuk egy magyar lapitott...tul furcsa volt, hogy nem szolal meg.....csak akkor szolalt meg es magyarul amikor mar nagyon paprikas volt a hangulat.....a pesti irodabol johetett...

egy bikanyaku..nagy darab...litvan kb 40-es ember meg kezdte kidobalni az osszes cuccot a hazbol...az uveg asztalt sem kimelte....megfenyegetett minket....a rendorseget akartaa kollegam hivni es a telefont is ki akarta verni a kezebol..... majdnem tetlegessegik falyult a helyzet...
minden nap szerintem 24 oran keresztul figyelik a kozossegi oldalakat es a forumokat......

..volt olyan, hogy ram az ASDA raktarhazaban dolgozo litvanokat kuldtek utanam a nyilvano WC-ra ami Skelmersdaleben a Concours aruhazban van...es kerdore vontak...szoval igy mukodnek ok...

felhivtak es kiderult, hogy minden forumnak utananeznek mindenen ott vannak es ezen forum uzemeltetojet is felhivtak ez ugyben....

Ne hagyjuk tovabb..

tanuk is vannak mindenre...mar eljaras folyik ellenuk...

ne hagyjuk ,hogy megusszak es uj neven jojjenek letre uj irodaval...

Milton Keynesben London mellett van a fo iroda ,de Pesten van a kiredneltseg...mindegyikuk egy eljrasaon mukodoik...oltari nagy disznosagok vannak...es pl.nalam ugy inteztek mindent, hogy semmi nyoma ne legyen, hogy ott dolgoztam, semmi papir nincs,...igy meg Ni.szamot sem tudtam intezni.....

mar a rendorseg is tudja Angliaban ezt az egeszet.....Skelmersdale.West Lanchasire megye counsilja is tudja es mar az ingatlan ugynoksegek fo resze is tudja, hogy mi folyik veluk kapcsolatosan....

ne hagyjuk...ne hagyjuk, hogy mas is bajba kerulhjon.. akik utanunk erkeztek azokkal fogalmam sincs mi van sajnos........,de van egy olyan erzesem ugyan ez jatszodott le.........

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 11:56 #6228

• g.wraith
  • Félisten Fórumozó
Chris, az orvosi ellatas ingyenes, es a hala penz itt nem ismert, tehat ilyen szempontbol nem vagytok hatranyban. Menjetek el a legkozelebbi rendelobe es regisztraljatok. Itt van info arrol hogy mi kell:
www.nhs.uk/chq/Pages/1095.aspx?CategoryI...mp;SubCategoryID=158
Szerintem NI number nelkul is lehet, foleg a baratnodnek.

Munkat probaltal mar keresni nem ugynoksegen keresztul?

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 12:01 #6230

• g.wraith
  • Félisten Fórumozó
Itt egy aranyos kis munka, ha valakinek esteleg van vevoszolgalati/PR tapasztalata es jo az angolja.
www.gumtree.com/p/jobs/museum-administrator-wanted/90598566

Van egy par konyhas melo is, de lehet hogy ezek ugynoksegek:
www.gumtree.com/general-jobs
Utolsó Szerkesztés: 2011 okt. 28 12:02 Beküldte g.wraith.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gilicze Margit

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 13:04 #6232

• Mosolyogj, es a vilag visszamosolyog rad
  • Gilicze Margit
  • Adminisztrátor
Chris 2000 beküldte:
Szep is volna, ha ilyen laza lenne az elet, de kozben baratnom hamarosan 9 hetes terhes lesz, es az NI Numberrel is kinlodnak, a bankszamlaval is...

Mar mennie kellene a terhesseggel kapcsolatos vizsgalotokra, de igy szerintem nem fogunk tudni, mert az anyagi helyzetunk valami siralmas.

Elottunk van meg a szules is, az utana levo procedura, majd a gyermekneveles ami - mint ahogyan azt olvastam, nem egy olcso mulatsag.

Szia!
Eloszor is gratula a babahoz!
A terhesgondozas es a szules is teljesen ingyenes. Tenyleg az! Nincs halapenz semmilyen formaban. A terhesgondozashoz es sok mas ugyintezeshez is kerheto ingyenes tolmacs.
Az elso vizsgalat (ami egy ultrahang) a 12-14. heten van. Szoval, semmirol nem vagytok lemaradva. Elso lepeskent minel elobb regisztraljatok egy haziorvosi rendeloben. Nem baj, hogy meg nincs N.I szam, mondjatok el, hogy terhes a baratnod, s minel elobb szeretne orvossal talalkozni, hogy elkedhesse a terhesgondozast.
A gyermek nevelesehez valoszinu, hogy kulonbozo anyagi juttatasokat is tudtok majd igenyelni. Ezekrol es sokminden masrol is (terhesgondozas, tamogatasok, ovodai/iskolai elhelyezes, orvosi ellatas stb) osszeallitottam egy magyar nyelvu tajekoztatot. Ha megirod az emailcimed, vagy kuldesz egy emailt nekem (cimem az alairas alatt), akkor nagyon szivesen atkuldom ezt neked.
A szules utan milyen procedurara gondolsz? Hivatalos papirokat valoban kell majd intezni, pl: anyakonyvezni a gyermeket, stb., a szuleszno hazhoz jon az elso 10 napban tobb alkalommal, s utana tiviszitek a picurt a vedobe, meg vedooltast kell intezni, de kb ennyi. Vagy milyen procedurara gondolsz?
A gyermekneveleshez valoban penz kell, de ez nem jelenti azt, hogyha nem vagy gazdag,akkor ne tudnal gyermket felnevelni. Itt Londonban nagyon jo minosegu uj ruhakat lehet kapni nagyon olcson. Toletek nem messze a Kilburn High Roadon van egy Primark, ahol szuper jo minosegu babaruhakat kapsz nagyon olcson. Babakocsit, kisagyat s minden mast is meg lehet venni olcson. Ha akartok hasznaltan is tudtok venni ebayen vagy egyeb helyeken. Ketgyermekes anyakent hidd el nekem, hogy a legfontosabb, hogy szeretetben neveljetek a gyermeket. Minden mast meg tudtok oldani, ha szeretet es egeszseg van. A parod pocijaban novekvo magzat egy igazi csoda. Hiaba vagy full gazdag egeszseget es szeretetet nem tudsz venni. Ellenben szegenyebb keretek kozott is lehet boldog csaladi eleted. Nyilvan nekunk is fontos a pen(kinek nem), hisz semmi nincs ingyen, de nem ez az elso.
Ja! Terheskent 1ev+9 honapig ingyenes gyogyszer es fogorvosi ellatas illeti meg a parod, s a gyermek receptre felirt gyogyszereiert sem kell fizetnetek. Azert ez nagy szo! Otthon egy csomo penzbe kerul a gyermekek gyogyszere, itt ingyenes.
Szoval, fel a fejjel!
Meg egy dolog: megprobalhattok korabbi idopontot kerni az N.I interjura a 08456000643-as telszamon, de csak akkor fognak adni, ha van helyuk korabban. altlaban tobb hetre elore be vannak tablazva; azert, meg lehet probalni.

Tudom, hogy most nehez, de probaljatok megnyugodni. Most sokat arthattok az idegesseggel. Az elso 12 het a terhesseg legveszelyeztetettebb resze, ugyhogy ilyenkor nagyon fontos a nyugalom.

Ha barmiben segithetek, keressetek nyugodtan itt vagy emailen.

Udv
Margit
E: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
W: www.londonimagyarok.hu
london.bloglog.hu/ ( Allami tamogatasok, ovoda/iskola, cv minta, kiserolevel stb. temak)

2012-es csapat: london.bloglog.hu/2012-es-csapat-londonimagyarok-forum-2/
Utolsó Szerkesztés: 2011 okt. 28 13:26 Beküldte Gilicze Margit.

Válasz: Az en tortenetem-elmenybeszamolo az angliai eletrol 2011 okt. 28 15:34 #6235

• Chris 2000
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok,

Nagyon koszonok, minden segito hozzaszolast. Tudom en, minden kezdet nehez...

Akkor el is kezdem keresni a haziorvosi rendelot a kornyeken, es minel hamarabb beregisztralunk...

Kuldom a mailt is a tajekoztatoert, amit elore is nagyon koszonok!

Udv: Chris

SZEPTEMBER 3.ÉRKEZÉS ANGLIÁBA LONDON TOTTENHAM!!!!!MINDIG FRISSITEM 2011 okt. 31 21:12 #6283

• Ritusss
  • Újonc Fórumozó
SZIASZTOK!

SZEPTEMBER 3 ÁN ÉRKEZTÜNK LONDONBA A FÉRJEMMEL.

MÁR AZ UT NAGYON IZGALMASAN INDULT MERT MÉG SOHA NEM ÜLTÜNK REPÜLŐN:)NAGYON JO VOLT!!!SOK RÉM HIRT HALLOTTUNK A FÜLBEDUGULÁS ÉS EGYÉB DOLGOKRÓL.NE FÉLJETEK TÖK BULI AZ EGÉSZ.
REPTÉR:ODAMENTEK LEADJÁTOK A CSOMAGOT/CSAK A NAGY BŐRÖNDÖT/ ÉS MENTEK A REPCSIHEZ.EGY FONTOS DOLOG:A BŐRÖNDÖT RAGAZGASSÁTOK ÖSSZE MATRICÁVAL TÖK MINDEGY MILYENNEL,HOGY NEHOGY MÁS FELKAPJA ÉS ELVIGYE.MÉG ARRA FIGYELJETEK HOGY MINÉL ELÖBB ÉRJETEK FEL A REPÜLŐRE FŐLEG HOGY JO HELYETEK LEGYEN/WIZZ AIR-NÉL/MI MAJDNEM MEGSZIVTUK MERT AZ ÖSSZES HELYET ELFOGLALTÁK,DE RENDESEK VOLTAK NAGYOBB LÁBTERESHEZ ÜLHETTÜNK TEHÁT TEHÁT MÁR JOL INDULT AZ ÚT HISZ 12000-FT-OT ELENGEDETT NEKÜNK A WIZZAIR...MILYEN ARIK NEM???
ÉRKEZÉS-LONDON-LUTON
AZT SEM TUDTUK PERSZE HOGY HOL VAGYUNK,MENJETEK A TÖMEG UTÁN:)ÉS CSINÁLJÁTOK AMIT ŐK AKKOR NEM LESZ GOND:)

SZÁLLÁS:UGY NE INDULJATOK NEKI HOGY NINCS SZÁLLÁSOTOK!!!!ÉS HA LEHET BARÁTOT ISMERŐST KÉRJETEK MEG HOGY SEGITSEN SZÁLLÁS ÜGYBEN.ISMERETLENEKKEL ÉS OLYANOKKAL AKIK PÉNZ KÉRNEK ÉS CSERÉBE ÉS SEGITSÉGET AJÁNLANAK NE FOGLALKOZZATOK!!!!!

ELSŐ DOLOG:OYSTER KÁRTYA:ERRE TÖLTSETEK AZONNAL 1 HETES BUSZ KORLÁTLAN UTAZÁST 18 POUNDS/ONE WEEKS BUS PASS PLEASE IGY KELL KÉRNI/ EZ A LEGOLCSÓBB,METRÓ NAGYON DRÁGA,A BUSZOK NAGYON JOL JÁRNAK.
MÁSODIK DOLOG:HA HOZTÁL OTTHONRÓL TELÓT KÓDOLTASD KI/UNLOCK TELEPHONE/ÉS VEGYÉL BELE 1 KÁRTYÁT ITTENI SZÁMMAL/MI A REPÜLŐN KAPTUNK AJÁNDÉKBA O2 KÁRTYÁT/TÖLTS RÁ 10 POUNDS-OT EGYBŐL.

KÖVI NAP MENJ EL INTÉZNI A BANK KÁRTYÁT LOYDS BANKNÁL /I WOULD LIKE THE OPEN THE BANK ACCOUNT/ /CAMDENBEN MEGNYITJÁK AZONNAL/A TÖBBI HELYEN NEM BIZTOS.HA OTTHONRA AKARSZ UTALNI MAJD PÉNZT AKKOR ÉRDEMES OLYAN KÁRTYÁT KÉRNI AMIÉRT FIZETNI KELL.

AZ ELSŐ PÁR NAPBA MENJ ÉS NÉZELŐDJ ISMERKEDJ A HELYEL A BUSZOKKAL A VÁROSSAL/NETEN MINDEN FENT VAN/.EGYÉL KEBABOT:)NAGYON FINOM

AMIT AJÁNLOK:VÁSÁRLÁS!!!HA SPOROLNI AKARSZ TÖBB HELYRE MENJ BEVÁSÁROLNI,MERT VANNAK DOLGOK AMIKET SOKKAL OLCSÓBBAN MEGKAPSZ MÁSHOL.PL AJÁNLOM AZ 1 POUNDS BOLTOT:FOGKRÉM,SAMPON,SZAPPAN,KRÉM ÉS MÉG SOK MÁS DOLOG...AZ ICE LAND 1 POUNDS ÉRT ISTENI FINOM PIZZÁK,SÜLT KRUMPLI,FAGYI,TOJÁS STB...A SAINTSBURY-BEN 2,5 KILÓS CSIRKE FAGYASZTOTT 3 POUND-ÉRT,ÉDESSÉGEK,DANSH SALAME/ISZONYAT FINOM/FÁNK STB...MORRISON'S-BAN CSÜLÖK 2 POUND AZ ISTENI A GRILL CSIRKÉKNÉL SZOKOTT LENNI ÁLTALÁBAN 11 FELE VAN KÉSZ REGGEL:)TÉSZTÁK,MÁJ,KINAI ZACSKÓS LEVES,ÁSVÁNYVIZ,ÉS KENYÉR AMI EGYBE VAN TIGER EZ VAN RÁIRVA ISTENI FINOM.VAN MÉG MAGYAR BOLT,LIDL ÉN EZEKET AJÁNLOM,HA FŐZ AZ EMBER AKKOR 80 POUNDS/HÓNAPBÓL KIJÖTTÖK,HA NEN FŐZTÖK SOK PÉNZETEK EL FOG MENNI KAJÁRA.

JÓ MUNKAVÁLLALÁS:NE MENJETEK OLYAN HELYRE AHOL FIZETNI KELL!!!TÉNYLEG ADNAK MUNKÁT AZZAL NINCS BAJ CSAK MEGHALSZ BENNE...NEM ÉRDEMES PRÓBÁLKOZNI.
ÉN KEZDÉSNEK A TAKARITÁST AJÁNLOM,MI IS TAKARITUNK MOST ÉS ELVAGYUNK IGY IS HOGY CSAK REGGEL VAN 2,5 ÓRÁNK ÉS VAN HOGY HELYETESITÜNK.A TAKARITÁS LAZA ÉS NEM HALSZ BELE.NAGY CÉGHEZ MENJETEK.ÉN WC TAKARITÁSSAL KEZDTEM.ITT MINDEN LÉPCSŐFOKOT MEG KELL MÁSZNI.DE SZERINTEM AKI KITARTÓ ÉS AKAR AZ EL TUDJA ÉRNI AMIT MAJD SZERETNE,MERT HOGY MINDENKI EZÉRT JÖN KI!!!!AKI IDE UGY JÖN KI HOGY AZT HISZI HOGY A JÓSKA PISTÁT VÁRTÁK MAGYARORSZÁGRÓL ÉS Ő ITT MAJD MEGVÁLTJA A VILÁGOT AZ NAGYON TÉVED.ÉS EZEK AZ EMBEREK HAMAR HAZA IS FOGNAK MENNI.CSAK AKKOR GYERE IDE KI HA BEVÁLLALOD AZT IS HOGY TE SZART TAKARITASZ MÁSOK UTÁN.....MINÉL JOBB AZ ANGOLOD ANNÁL JOBB MELOT FOGSZ KAPNI,ÉS AKKOR EZZEL ÉN IS ELÁRULTAM HOGY NEKEM NEM VALAMI JO.DE EBBŐL IS MEG LEHET ÉLNI CSAK AKARNI KELL ÉS CSINÁLNI!!!!HA MEGVAN A MELOD,IGÉNYLD AZ NI NUMBER -T.

BIROM AZOKAT AZ EMBEREKET AKIK AZT MONDJÁK NEKEM,ÉN IS KIMEGYEK DE AKKOR SZEREZZ NEKEM MUNKÁT MERT ÉN HABIRA NEM MEGYEK KI....URISTEN.AZOK AKIK IGY INDULNAK NEKI ÜZENEM NEKIK,NAGY POFÁRA ESÉS LESZ NAGYON RÖVID IDŐN BELÜL

IDE KELL LEGALÁBB 300 EZER FT INDULÁSNAK,ÉS MINIMÁLIS ANGOL,HOGY LEGALÁBB KÖRBE TUDD IRNI HOGY MIT SZERETNÉL.
AZ UTAZÁS HAVI 80 POUNDS
A SZÁLLÁS 70 POUNDS/FŐ/HÉT EZ A LEGOLCSÓBB,DE AKKOR VALAKIVEL 1 SZOBÁBA VAGY
SINGLE SZOBA:90 POUNDS/HÉT
KAJA:40 POUNDS 1 EMBERNEK HA FŐZÖL,HA NEM NAGYON SOK PÉNZED EL FOG MENNI.

A MAGYAROKAT FELEJTSÉTEK EL ITT KINT,NAGYON SOK SZEMÉTLÁDA VAN,ÉS BEKÉPZELT PARASZT.ÉS PERSZE OTT HUZZÁL LE AZ EMBERT AHOGY TUDJÁK.

AMIRE MI NEM GONDOLTUNK MIKOR KIJÖTTÜNK ÉS EZ A KÖRNYÉK:MI UGYE TOTTENHAMBAN LAKUNK LONDON VESZÉLYES!!!!!SAJNOS.EZ ELÉG VESZÉLYES KÖRNYÉK,HA TUDOD KERÜLD KI A SIKÁTOROS UTCÁKAT.A NÉGEREKET NE NÉGEREZD,NE FEKÁZD.NAGYON AGRESSZIV EMBEREK....VELÜK VIGYÁZNI KELL.NEM FOGNAK ARRÉBB MENNI INKÁBB BELÉD RUG,NAGYON PARASZTOK,NE KEVEREDJ VELÜK SEMMILYEN KONFLIKTUSBA.HA ESETLEG BAJ VAN VELÜK,MENJ BE EGY CSIRKÉSBE VAGY KEBABOSBA,AZ ARABOK NEM SZERETIK ŐKET IGY MEG FOGNAK VÉDENI.

AJÁNLOM HOGY A FECEBOOKON AZ ÖSSZES LONDONI CUCCOT JELÖLD BE MERT SOK SEGITSÉG LEHET,ÉS NYUGOTTAN HA VALAMIT NEM TUDSZ IRJ RÁ EMBEREKRE ÉS TALÁN SEGITENEK,SAJNOS NEM MINDENKI,NÉMELYIK MAGYAR ITT ÚGY ELVAN SZÁLLVA MAGÁTÓL..

BÁRMI KÉRDÉSETEK VAN IRJATOK.

2 HÓNAPJA VAGYUNK KINT.
Utolsó Szerkesztés: 2011 nov. 01 12:00 Beküldte Ritusss.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: g.wraith, iso572, earlgray, csakij, Mike_05, Akasha, Jellina

SZEPTEMBER 3.ÉRKEZÉS ANGLIÁBA LONDON TOTTENHAM!!!!!MINDIG FRISSITEM 2011 nov. 01 10:04 #6285

• Mike_05
  • Újonc Fórumozó
Ritusss beküldte:

KÖVI NAP MENJ EL INTÉZNI A BANK KÁRTYÁT LOYDS BANKNÁL /I WOULD LIKE THE OPEN THE BANK ACCOUNT/ /CAMDENBEN MEGNYITJÁK AZONNAL/A TÖBBI HELYEN NEM BIZTOS.HA OTTHONRA AKARSZ UTALNI MAJD PÉNZT AKKOR ÉRDEMES OLYAN KÁRTYÁT KÉRNI AMIÉRT FIZETNI KELL.

Szia!
Megtudnád mondani pontosan hogy találom meg ezt a bankot? (Melyik utca, ilyesmi)

SZEPTEMBER 3.ÉRKEZÉS ANGLIÁBA LONDON TOTTENHAM!!!!!MINDIG FRISSITEM 2011 nov. 01 10:20 #6286

• Ritusss
  • Újonc Fórumozó
camdem town station-nél kell leszállni.kb 3 p a megállótól
a 29 es buszmegálóval szemben van/amelyik wood green felé megy/a burger king melett a cimet sajnos nem tudom.de ez igy szerintem megtalálható
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mike_05

Válasz: SZEPTEMBER 3.ÉRKEZÉS ANGLIÁBA LONDON TOTTENHAM!!!!!MINDIG FRISSITEM 2011 nov. 09 19:46 #6631

• laukapeti
  • Vérprofi Fórumozó
Nagy vagy RITUSSS és bátor. Aki mer az nyerni fog.
A feleségemmel jövő év szeptemberében fogunk kirepülni. Nagyon várjuk már. Tanuljuk az angolt ezerrel.

Sok segítséget és tanácsot írtál le Te is. Köszi szépen!

Válasz: SZEPTEMBER 3.ÉRKEZÉS ANGLIÁBA LONDON TOTTENHAM!!!!!MINDIG FRISSITEM 2011 nov. 09 20:47 #6633

• Koczy
  • Félisten Fórumozó
Ritusss beküldte:

Én annyit mondanék kiegészítésnek, hogy az Edgware Road-on az ottani Lloyds-ban van egy indiai kinézetű csávó (amúgy Londonban született meg itt is él azóta), Salim-nak vagy hogy hívják. Na, ő mindenkinek megnyitja a számlát, aki odamegy. Én is nála nyitottam.