Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: (Kis)gyerekkel Angliaban

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 01 11:01 #10952

• tetya2
  • Újonc Fórumozó
Köszönöm! Szóval szerinted ne aggódjak ezen? 2006-2012 közötti fórum hozzászólásokat olvastam végig, és 2006-os bejegyzéseknél mindenki azt írta, hogy kimentek, jelentkeztek, felvették, 2012. fele haladva meg, hogy kimentek, sok suliba jelentkeztek, de várólistára rakták őket. Akár fél-1 évre is...Angol nyelv tanulás lenne a cél, nagyobbik lányom 19 éves, ő már munka közben tanulna, 11 éves lányom suliban. Nagyon beleéltük magunkat, hogy megyünk, ezért aggaszt ez ennyire. Arról tudnál írni, hogy miket kérdeznek a gyerektől, amikor felvételkor elbeszélgetnek vele? Esetleg van valahol neked olyan kitölthető papír, amit a gyerekkel megíratnak, hogy felmérjék az angol tudását? Azt is mondta valaki, hogy most már ez is előny, ha tudnak angolul, úgy könnyebben felveszik. Azért nyúzlak, mert látom, hogy rengeteg dologban tudsz segíteni, és te is azt írtad, hogy szerinted, jó lenne nagyon biztosra menni, ne haragudj, hogy ha nehéz eset vagyok:)

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 01 11:41 #10956

• Christine
  • Félisten Fórumozó
tetya2 beküldte:
Köszönöm! Szóval szerinted ne aggódjak ezen? 2006-2012 közötti fórum hozzászólásokat olvastam végig, és 2006-os bejegyzéseknél mindenki azt írta, hogy kimentek, jelentkeztek, felvették, 2012. fele haladva meg, hogy kimentek, sok suliba jelentkeztek, de várólistára rakták őket. Akár fél-1 évre is...Angol nyelv tanulás lenne a cél, nagyobbik lányom 19 éves, ő már munka közben tanulna, 11 éves lányom suliban. Nagyon beleéltük magunkat, hogy megyünk, ezért aggaszt ez ennyire. Arról tudnál írni, hogy miket kérdeznek a gyerektől, amikor felvételkor elbeszélgetnek vele? Esetleg van valahol neked olyan kitölthető papír, amit a gyerekkel megíratnak, hogy felmérjék az angol tudását? Azt is mondta valaki, hogy most már ez is előny, ha tudnak angolul, úgy könnyebben felveszik. Azért nyúzlak, mert látom, hogy rengeteg dologban tudsz segíteni, és te is azt írtad, hogy szerinted, jó lenne nagyon biztosra menni, ne haragudj, hogy ha nehéz eset vagyok:)

Az hogy várólistára teszik a gyereket az mindig inkább csak Londonra volt jellemző, vidékre sokkal kevésbé. A lányod már high school-ba fog járni ez picit neheziti a dolgokat. A primary egyszerűbb. Szóval...olyan sulit kéne keresnetek ahol nincsen 11+ vizsgás felvételi követelmény (igazából nem tudom hogy a rendszeren kivülről érkezőknél ezt kérik e). Mert ott csak simán felveszik az adatokat és kész is. Az itteni sulik nagyrészére az a jellemző hogy nem érdekli őket a gyerek angol tudása. Életkorának megfelelően besorolják és kész. A lányod hetedikes lesz ami a high school első osztálya. Ott meg fogja kapni a szükséges segitséget hogy felzárkóztassák a többiekhez. Ilyenkor legtöbbször kapnak külön tanárt aki foglalkozik velük.
christine-jartamban-keltemben.blogspot.com/

E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zsebóka

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 01 12:10 #10957

• tetya2
  • Újonc Fórumozó
Köszönöm a választ! Remélem minden rendben lesz. Ha minden a terv szerint alakul, akkor jó. Azt nem tudom eldönteni, hogy mit mondjak itthon az iskolában. Kiírassam a gyereket a suliból, vagy ne tegyem, mert ha gondok adódnának kint, kéne a visszaút...mások ezt hogy oldják meg? Szeretjük ezt a sulit, csak fizetős, és feleslegesen fizetni ugye.... Krisztina

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 01 13:24 #10959

• Christine
  • Félisten Fórumozó
tetya2 beküldte:
Köszönöm a választ! Remélem minden rendben lesz. Ha minden a terv szerint alakul, akkor jó. Azt nem tudom eldönteni, hogy mit mondjak itthon az iskolában. Kiírassam a gyereket a suliból, vagy ne tegyem, mert ha gondok adódnának kint, kéne a visszaút...mások ezt hogy oldják meg? Szeretjük ezt a sulit, csak fizetős, és feleslegesen fizetni ugye.... Krisztina

Úgy hallotam aki visszautat tervez azok ilyenkor otthon magántanulói státuszt szoktak kérni. Szerintem ez lenne nektek is a megoldás, ha még nem vagytok biztosak benne hogy itt maradtok e.
christine-jartamban-keltemben.blogspot.com/

E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tetya2

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 01 22:18 #10974

• Teki133
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy mi is tervezzük hogy ki megyünk a gyerekkel csak azt nem tudom hogy egyűt ki lehet menni vagy előtte valamelyikünknek ki kel jönni és bizonyos időt el kel tölteni kint előre is köszönöm a válaszotokat

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 01 23:05 #10976

• Mosolyogj, es a vilag visszamosolyog rad
  • Gilicze Margit
  • Adminisztrátor
Teki133 beküldte:
Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy mi is tervezzük hogy ki megyünk a gyerekkel csak azt nem tudom hogy egyűt ki lehet menni vagy előtte valamelyikünknek ki kel jönni és bizonyos időt el kel tölteni kint előre is köszönöm a válaszotokat

Kilehet jonni gyerekkel is es nelkule is. Ha vele jottok, akkor nehezebb lakast talalni, mert egyreszt gyerekkel nem mindenki ad szallast. Nalunk (LondoniMagyarok) csak studiolakas berlesere van lehetoseg (az elerhetoseg fuggvenyeben) berelni, szobaberlesre nem.
Margit
E: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
W: www.londonimagyarok.hu
london.bloglog.hu/ ( Allami tamogatasok, ovoda/iskola, cv minta, kiserolevel stb. temak)

2012-es csapat: london.bloglog.hu/2012-es-csapat-londonimagyarok-forum-2/

Válasz: (Kis)gyerekkel Angliaban 2012 márc. 02 15:30 #10993

• Teki133
  • Újonc Fórumozó
Köszönöm a válasz még az lenne a kérdésem, hogy körülbelül milyen árban lenének a stúdiólakások és menyi pénzel érdemes elindulni egy 3fős családnak előre is köszönöm válaszotokat

Gyermek 2012 máj. 04 22:33 #12141

• angels
  • Újonc Fórumozó
Sziasztok
Éltem már Angliában pár évig a párommal,de már két éve hazajöttünk.Most vissza szeretnénk menni,de mivel a párom terhes,ezért szeretném megkérdezni,hogy milyen szállást ajánlotok?.Eddig mi mindig a munkaadonál laktunk,de most babával nemlehet.
Köszi
Zoli

Válasz: Gyermek 2012 máj. 05 03:35 #12142

• Gilicze Margit
  • Adminisztrátor
angels beküldte:
Sziasztok
Éltem már Angliában pár évig a párommal,de már két éve hazajöttünk.Most vissza szeretnénk menni,de mivel a párom terhes,ezért szeretném megkérdezni,hogy milyen szállást ajánlotok?.Eddig mi mindig a munkaadonál laktunk,de most babával nemlehet.
Köszi
Zoli

Szia!
Minimum egy studiolakasra szuksegetek lesz, de 1 szobas jobb lenne!
Margit
E: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
london.bloglog.hu/ ( Allami tamogatasok, ovoda/iskola, cv minta, kiserolevel stb. temak)

Válasz: Gyermek 2012 máj. 05 08:40 #12145

• angels
  • Újonc Fórumozó
Szia.
Szoval ilyen share house szoba sem jöhet a gyereksirás végett ugye?

Zoli

Válasz: Gyermek 2012 máj. 05 09:23 #12147

• pofazoli
  • Félisten Fórumozó
szóbajöhet, kezdj el gumtree-zni, ahol én lakom, itt is lakik egy anyuka egy egy éves kislánnyal. Így volt meghirdetve hogy van gyerek, szóval nem kizárt, viszont tény hogy a lehetőségeket leszűkíti rendesen.

Válasz: Gyermek 2012 máj. 05 10:34 #12149

• Gilicze Margit
  • Adminisztrátor
angels beküldte:
Szia.
Szoval ilyen share house szoba sem jöhet a gyereksirás végett ugye?

Zoli

Nagyon-nagyon nehez olyat talalni, aki ujszulott babas csaladnak szobat ad ki. A gyereksiras egy dolog, az meg masik, hogy a council sem nezi jo szemmel. Nem megfelelo elhelyezes a gyermek reszere.
A masik oldala az ermenek, hogy egy kisbabaval surun es rendszertelen idopontokban kell hasznalnod a furdot, konyhat, mosogepet. Eleg kellemetlen lehet, ha varnod kell valamelyikre, mert epp mas van bent v mas hasznalja. Nektek is nagyon rossz lesz beszoritva lenni egy szobaba. Ha hasfajos a baba v mas miatt sokat sir, akkor meg jarkalni sem igen tudsz vele, hogy megnyugtasd, s a lakotarsak es ti is megszenvedhetitek.
Nem beszelve arrol, hogy ilyet otthonrol szerintem nem fogsz talalni.
En a helyetekben studiot berelnek es megkernem ra a housing benefitet es child tax creditet.
Az alairasom alatti blogcimen megtalaljatok a tamogatasokat, terhesgondozast stb.
Udv
Margit

Válasz: Gyermek 2012 máj. 28 09:43 #12600

• kszuzi
  • Újonc Fórumozó
Üdv mindenkinek!!!
Ha egy 3 tagú családnak a stúdiolakás a megoldás, mit tehet egy 2 gyerekes család? Négy embernek ( még ha kicsik is a gyerekek), szűkös lenne

Válasz: Gyermek 2012 máj. 28 11:04 #12601

• Gilicze Margit
  • Adminisztrátor
kszuzi beküldte:
Üdv mindenkinek!!!
Ha egy 3 tagú családnak a stúdiolakás a megoldás, mit tehet egy 2 gyerekes család? Négy embernek ( még ha kicsik is a gyerekek), szűkös lenne

Minimum egy 1 szobas, de inkabb egy ketszobas lakas! Sajna, a cegunknek csak szoba vagy studiolakas berlesere van lehetoseg, ennel nagyobbra egyenlore nincs.
Udv
Margit
Margit

Válasz: Gyermek 2012 máj. 30 10:30 #12649

• buffyka
  • Profi Fórumozó
Szia, küldtem neked privát üzenetet!

Válasz: Gyermek 2012 jún. 02 21:50 #12727

• Cathalyn
  • Profi Fórumozó
[quote="Gilicze Margit"
Szia!
Minimum egy studiolakasra szuksegetek lesz, de 1 szobas jobb lenne![/quote]

Szia Margit!
Írtam neked privit, majd légyszíves olvasd el!

Válasz: Info es tanács Angliába készülőknek már kint élőktől 2012 jún. 09 10:16 #12888

• vilibora
  • Újonc Fórumozó
4 fős család mekkora összegből élhet meg kint, és itt nem Londonra gondolok, hanem egy kis városra és nincs luxus igényünk? Persze nem penny-re kérdezem csak úgy általában tól-ig összeg. (2 felnőtt, egy 8 éves leány és egy 13 éves fiú gyermekkel)
válaszokat előre is köszönöm

Válasz: Info es tanács Angliába készülőknek már kint élőktől 2012 jún. 09 10:36 #12890

• trainer
  • Profi Fórumozó
Nekem nincs gyermekem,de szerintem 4 embernek havi szinten kell az a 2500-3000 font.És ebben benne van minden a rent,tax,kaja,bérlet stb...

Válasz: Info es tanács Angliába készülőknek már kint élőktől 2012 jún. 09 10:52 #12891

• Gilicze Margit
  • Adminisztrátor
vilibora beküldte:
4 fős család mekkora összegből élhet meg kint, és itt nem Londonra gondolok, hanem egy kis városra és nincs luxus igényünk? Persze nem penny-re kérdezem csak úgy általában tól-ig összeg. (2 felnőtt, egy 8 éves leány és egy 13 éves fiú gyermekkel)
válaszokat előre is köszönöm

Londonban kb £2000/ho, ha minimalis koltsegekkel szamolok. Lakasra £1300/hot szamoltam, a tobbire (kaja, tisztalkodas, utazas stb) £700-ot.
Videket nem tudom, de ott gondolom kevesebbol is kijon.
Ahol oviskoru gyerekek vannak ott sokkal tobb, mert az ovi es egyeb gyermekmegorzes nagyon draga.
Margit

Utolsó Szerkesztés: 2012 jún. 09 10:54 Beküldte Gilicze Margit.

Válasz: Info es tanács Angliába készülőknek már kint élőktől 2012 jún. 09 19:20 #12906

• vilibora
  • Újonc Fórumozó
köszi a választ, ez megnyugtató én is kb 2000-et számoltam Londonra de akkor gondolom vidéken ez kevesebb is lehet